KATEGORIE PRODUKTŮ

Spárovky HEVEA

Více informací o sekci Spárovky HEVEA


Spárovky HEVEA

HEVEA

 

Hevea neboli Kaučukovník je tropická dřevina  pocházející původem z Amazonského pralesa,  nyní  je  rozšířena do oblastí střední Ameriky, jihovýchodní Asie, střední Afriky i Evropy.  

Pěstuje  se na plantážích kde výchozí surovinou je získávání latexového mléka. Po několika desítkách let přestává kaučukovník produkovat latex a plantáže se obnovují. Kácením kaučukovníku nastává druhá fáze této suroviny. Technickými vlastnostmi  je velmi podobný dubu,  který je oblíbený a nejpoužívanější pro výrobu schodišť, stolových desek, kuchyňských pracovních desek, nábytku, postelí  atd.. Dřevo se velmi dobře opracovává  řezáním, hoblováním  a broušením. Jako povrchová úprava  se může použít moření , lakování,  ošetřovat olejovými nátěry atd….  Pro své výborné vlastnosti je nazýván také jako MALAJSKÝ DUB.Je oblíbený pro jeho odolnost, životnost, stálost i výhodnou cenu, která je levnější oproti výrobkům z dubového dřeva.

Dřevo je odolné vůči plísním a bakteriím, je stabilní, nedochází k objemovým změnám v důsledku teplotních změn a vyniká především svojí tvrdostí. Hustota při 12% vlhkosti je 560-640 kg/m3 .