KATEGORIE PRODUKTŮ

KOVÁNÍ MACO

Více informací o sekci KOVÁNÍ MACO


KOVÁNÍ MACO

MACO - celoobvodové kování pro profesionály

 

             Prodáváme špičkové kování MACO. Jedná se o kvalitní bezpečnostní kování na dveře a okna, respektive eurookna. Technická podpora při instalaci kování, a to jak celoobvodového na eurookna, tak kování a zámků na vchodové dveře. Kování MACO je nejrozšířenějším kováním, které se používá na výrobu eurooken. Dále patří výrobce kování MACO i mezi největší dodavatele komponentů pro výrobu oken plastových. MACO pokrývá potřeby rozhodujících výrobců plastových profilů pro výrobu oken. Pakliže se jedná o profily významných výrobců, kování MACO nikdy nestojí mimo dění. Jestliže zvolíte pro své výrobky MACO, neuděláte chybu. Jste-li truhlářem, výrobcem plastových oken či budoucím zákazníkem, která rozmýšlí nad objednávkou moderních oken, jste zde správně. MACO kování je tou správnou volbou.

 

Povrchová úprava kování MACO

 

Výrobce klade veliký důraz na kvalitu povrchové úpravy, protože je to jeden z rozhodujících faktorů pro dlouhou životnost výrobku. Unikátní kombinací metody KTL a zinkofosfátování, je dosaženo kvalitní dlouhodobé ochrany základního materiálu před korozí. Tato metoda se používá zejména u bílých a černých částí kování MACO.

 

Použité materiály na výrobu kování MACO


Společnost MACO používá zejména tyto materiály

 

Ocel – jakostní válcovaná za studena


Štulpy, zástrče a drobné díly s vyšším zatížením

 

Čistý zinek


Jakostní čistý zinek se používá na výrobu hlavně uzávěry a závěsy. Zpracování probíhá tlakovým litím

 

Hliník


Používá se pro okenní a balkonové kliky, eloxované hliníkové slitiny

 

Finální povrchové úpravy kování MACO


Veškeré povrch kovových materiálů jsou zušlechtěny několika způsoby, a to podle použitého materiálu a vyráběného dílu.

 

Ocelové díly

 

Ošetřeno pozinkováním a pasivací

KTL metoda se použije pro bílé a černé díly

 

Hliníkové díly

 

Zde je úprava povrchu řešena eloxováním, případně metodou KTL

 

Slitiny zinku

 

Opět je požívána metoda KTL a nebo pasivace – chromování

 

Postupy povrchových úprav MACO kování

 

Zinkování – Kování z oceli se elektrokataliticky ošetří separovaným povlakem čistého zinku, tloušťka vrstvy se průměrně pohybuje okolo 10 mikronů ( 10 1/1000 mm ), mezní  hodnoty 6-15 mikronů.

Pasivace – chromování je dodatečnou ochranou proti korozi. Pasivaci je možno provádět v několika barevných provedení ch. Firma MACO používá pouze dvou zabarvení  - žlutá a modrá. Modrá pasivace se poté modifikuje na stříbrnou konečnou barvu.

Voskování – je již pouze třešničkou na dortu špičkové povrchové úpravy dílů kování MACO. Zvyšuje protikorozní úpravu a zlepšuje kluznost dílů. Vytváří též rovnoměrnější povrch.