KATEGORIE PRODUKTŮ

Brusné kotouče

Více informací o sekci Brusné kotouče


Brusné kotouče

Prodej brusiva


V naší sekci brusivo naleznete široký sortiment brusných materiálů a produktů na broušení, dělení materiálů a úpravu povrchů. Naše produkty zahrnují brusiva na většinu běžných materiálů – dřevo, ocel, nerezovou ocel, litinu, barevné kovy, kámen, beton… atd. Na dělení materiálů dodáváme řezné kotouče a diamantové kotouče. Na finální brusné a leštící úpravy – lamelové kotouče, brusné papíry, brusná plátna, brusivo na podložce, brusné houbičky, brusné výseky, výseky na excentrické brusky, leštící kotouče, brusné pasty… atd. Naše společnost RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o., která provozuje prodejní portál rhobchod.cz, dodá veškerý brusný materiál a kotouče na broušení a dělení, dle vašich potřeb. Zastupujeme světové výrobce brusných produktů. O broušení a dělení víme hodně. Prodej brusiva je jednou z nejdůležitějších činností naší společnosti. Produkty si můžete objednat přes internet nebo v našem kamenném obchodě v Příbrami. Brusný materiál či produkty vám za výhodných podmínek zašleme nebo dopravíme. Internetové ceny se mohou lišit od prodejních cen v obchodě. Prodej brusiva přes internet bývá zvýhodněn.

 

Brusiva a jejich druhy

Brusivo je přizpůsobeno užití. Nejčastěji se jedná o korund, keramiku a zirkon. Zirkon je umělý diamant. Podle broušeného materiálu je voleno brusivo. Obecně platí, že čím je broušený materiál měkčí, tím je možno použít levnější brusivo. Nejlevnější a nejužívanější je korund. Na opracování dřeva, barevných kovů a ostatních měkých materiálů plně dostačuje. Broušení povrchů probíhá ručně nebo strojově. Ušlechtilé materiály a tvrdé povrchy se opracovávají brusivem keramickým či zirkonem. Důležitým faktorem je v závislosti na brusivu a povrchu upravovaného výrobku rychlost broušení či otáček brousícího nástroje. 

 

Broušení pod vodou a za sucha

Broušení materiálů probíhá za sucha nebo s chlazením. Pakliže se jedná o mokré broušení, nejčastěji se používá voda, náročnější oparace vyžadují speciální chlazení emulzemi. Pro broušení suché je podkladem pro brusný pas papír. Podkladní papíry se ještě dělí na měkké a tvrdé. Pro ruční broušení dřeva je ideální měkký podkladový papír. Brusivo se vyrábí s otevřenou a uzavřenou strukturou povrchu. Antistatická úprava brusiva prodlužuje využitelnost produktu proti zanesení při opracování.

Vyplatí se Vám, dojet až k nám !!!