KATEGORIE PRODUKTŮ

LIŠTY

Více informací o sekci LIŠTY


LIŠTY

     Dřevěné lišty se vyrábějí z rozmanitých dřevin. Naše společnost se specializuje zejména lišty SMRKOVÉ. Smrk je přirozenou dřevinou v našem klimatickém pásmu. Jiné dřeviny lze zajistit na základě Vaší poptávky.

 

Dělení dřevěných lišt smrkových

 

Lišty vnitřní 

 

Lišty venkovní

 

Pro venkovní použití se preferuja lišta masivnější, čili ze silnějšího materiálu. Je to z důvodů povětrnostních vlivů. Změny teploty a vzdušné vlhosti mění objem materálů. Z pohledu běžného se jedná o okem nevýznamné změny, ale tento cyklus, který probíhá neustále rok co rok, má na lišty ze slabšího profilu neblahý vliv. Nutné je tedy ošetření kvalitní lazurou, která je určena na venkovní pužití a pro uchycení je třeba správných vrutů, sponek či hřebíčků. Vhodná lazura omezuje míru tvarové nestálosti a vnikání nadměrné vlhkosti do masivu. Na druhou stranu pak rychlé vysichání a praskání lišty.

 

Lišty pro vnitřní použití

 

Do interérů lze požít lišty subtilnější, čili slabších profilů. To vyplývá z toho, že v interéru ( s vyjímlkou koupelen ) je stabilnější vhkost i teplota a není zde přímý sluneční svit. Proto jsou změny v materálu lišty podstatně menší než v exteréru. Pro ošetření je možno požít také lazury, ale více se používají laky. Laky na lišty požijeme zejména tam kde lze předpokládat možnost otěru či oděru. Lak je totiž tvrdší než lazura a proto je na tyto realizace vhodnější.