KATEGORIE PRODUKTŮ

SPÁROVKY smrk CINK

Více informací o sekci SPÁROVKY smrk CINK
Cena bez DPH: 62,25 Kč
Cena s DPH: 75,32 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 81,00 Kč
Cena s DPH: 98,01 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 101,00 Kč
Cena s DPH: 122,21 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 4 147,20 Kč
Cena s DPH: 5 018,11 Kč
DETAIL PRODUKTU


SPÁROVKY smrk CINK

Spárovky cinkované – napojované


Spárovky napojované neboli cinkované se vyrábějí z mnohých dřevin. Hlavními dřevinami jsou samozřejmě smrk, borovice, dub a buk.

 

Spárovky cinkované se vyrábějí v různých rozměrech a tloušťkách. O rozměrech rozhoduje konečné užití spárovky. Nejčastěji se cinkované spárovky užívají na výrobu špaletových oken, respektive na konstrukci špalety.  Na špalety se používá tloušťka 24mm a materiálově je nejpoužívanější dřevinou smrk. Smrk je přirozenou dřevinou v našich zeměpisných šířkách. Další využití napojovaných spárovek je výroba schodišť. Konkrétním užitím je výroba schodišťových stupňů, neboli nášlapů. Zde se realizuje výroba spárovkou o síle 40 až 42 mm.

 

Obecně se dá tedy říci, že napojovaná spárovka není pohledovým polotovarem. Je nejčastěji požívána jako nosné pevné jádro výrobků, kde finálním povrchem je především dýhování s následným lakováním. Pokud nedochází k následnému dýhování , pak nejčastěji po konečném opracování, volena povrchová finální úprava krycími laky ( není vidět strukturu materiálu ). Spíše sporadicky se setkáme s transparentní povrchovou úpravou polyuretanovým či vodouředitelným lakem. Zde se jedná zejména o výrobu vnitřních dveří a masivního nábytku. I když se jedná o minoritní použití napojované spárovky, výsledný dojem je mnohdy velice zajímavý a to zejména při požití mořidel po transparentní lak.