KATEGORIE PRODUKTŮ

TERASOVÁ PRKNA

Více informací o sekci TERASOVÁ PRKNA
Cena bez DPH: 200,00 Kč
Cena s DPH: 242,00 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 386,00 Kč
Cena s DPH: 467,06 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 585,00 Kč
Cena s DPH: 707,85 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 3,53 Kč
Cena s DPH: 4,27 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 3,99 Kč
Cena s DPH: 4,83 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 102,00 Kč
Cena s DPH: 123,42 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 119,00 Kč
Cena s DPH: 143,99 Kč
DETAIL PRODUKTU


TERASOVÁ PRKNA

Terasová prkna pro vaši terasu

Terasová prkna z různých dřevin pro Vaši krásnou terasu naleznete v této sekci. Komplexní dodávky od terasových pken, přes nerezové speciální vruty, po kvalitní povrchovou úpravu! Jste v dobrých rukách.

 

Rozdělení terasových prken dle dřevin

Terasová prkna se vyrábí z mnohých materiálů. Nejznámější a nejužívanější exotickou dřevinou je bangkirai, massaranduba, teak. Z evropských dřevin je nejužívanějších sibiřský modřín, evropský modřín, severská borovice a smrk. Naše společnost preferuje dřeviny evropské a sibiřské. Hlavním důvodem není cena, ale chování materiálů v našich klimatických podmínkách. Terasy z exotických dřevin jsou oblíbené, ale životnost těchto extrémně tvrdých dřevin je diskutabilní. Problémen terasových prken z Asie, Afriky, Indomesie, Malaisie či Jižní Ameriky je skutečnost, že jejich přirozené prostředí je zcela jiné, než je naše podnebí. Dřeviny jsou klimaticky stabilní při vysokých relativních vlhkostech a vyšších teplotách. Sušší středoevropské klima a mráz v zimních měsících mají velice neblahý vliv na životnost exotických terasových prken. Hlavním problémem jsou praskliny a kroucení prken. Vzhledem k veliké tvrdosti jsou vnikající síly při rychlých změnách vzdušné vlhkosti v létě a zimě extrémní a dochází k trhlinám či přetrhání spojovacích prků, či jejich vytržení z podkladních hranolů. 

 

K ošetření dřevěných teras a zahradního nábytku doporučujeme olej TEOMA.

Terasová prkna v kombinaci PVC a dřevo

Do náročných podmínek nabízíme Kompozitní terasová prkna která jsou vyrobená ze směsi dřeva a polypropylenu (60/40 %). Prkna i dlaždice jsou snadno udržovatelné a dlouhodobě odolné vůči povětrnostním vlivům.Kompozitní terasová prkna jsou moderním řešením teras a balkonů Vašeho domu. Jejich vlastnosti umožňují použití v náročnějších podmínkách jako jsou podlahy kolem bazénů apod.