KATEGORIE PRODUKTŮ

PU montážní pěny

Více informací o sekci PU montážní pěny
Cena bez DPH: 154,50 Kč
Cena s DPH: 186,95 Kč
DETAIL PRODUKTU


PU montážní pěny

Montážní pěny základní produkt stavební chemie


Montážní pěny jsou produkty na rozmanité použití. Dá se říci, že se jedná o jeden z nejužívanějších produktů ve stavební chemii vůbec. Polyuretanové pěny jsou směsí polyuretanu a ostatních rozpouštědlových složek, které se působením vzdušné vlhkosti rozpínají. Vytvrzují vlivem teploty vzduchu a vzdušné vlhkosti. Mají vynikající přilnavost k většině stavebních materiálů, porézních i neporézních. Silnou vlastností je dobrá izolační vlastnost, přesněji tepelněizolační vlastnost. Polyuretanová pěna není odolná proti UV záření, proto je nezbytné zabránit její znehodnocení a degradaci přetmelením, nátěrem či omítkou.

 

Polyuretanové pěny dnes

 

V poslední době se využití ještě rozšiřuje, zejména o velice populární lepení fasádních izolantů. Polyuretanová lepidla byla známa již dříve, ale forma lepení speciálně upravenou PU pěnou se k nám dostala z Kanady a USA, a to zejména v souvislosti se stavěním dřevostaveb. Lepení je snadné, rychlé a velice pohodlné. Zde se jedná zejména o lepení dřevěných konstrukčních prvků. Moderní a rychlé lepení fasádních izolantů vychází z těchto zkušeností. Lepení fasád je nyní podstatně rychlejší a čistější. Montážní a technologické doby na konstrukci zateplení se tak výrazně zkrátí. Tato novinka, lépe řečeno v ČR se jedná o novinku, jinde již o běžný postup, je v našem sortimentu zastoupena produktem PU Lepidlo IZO Express. Lepidlo má podstatně hustší strukturu než běžná montážní pěna, větší lepivost a nízkou míru expanze. Tím je zajištěn bezchybný a požadovaný výsledem lepení izolantu. Toto lepidlo je možno využít i na lepení dřevostaveb ( po konzultaci s ohledem na konkrétní využití ).

 

PU pěny rozdělení


Nyní se vrátíme ke klasickým montážním pěnám. PU pěny se dělí na několik skupinek dle užití či konstrukce. Základním rozdělením PU pěn je dvojí, na pěny s brčkem ( sprej ) a montážní pěny na aplikační pistoli. Takzvané pistolové pěny využívají většinou profesionální montážní firmy a stavební firmy, neboť montážní pěnu není třeba spotřebovat najednou, na pistoli totiž neztuhne.

 

Montážní pěny dle aplikací


Další dělení je dle použití PU pěny. Jak jsme si již řekli dříve, použití je velice rozmanité. Výrobci vyrábí PU pěny – výplňové, montážní, studniční, nízkoexpanzní, protipožární, ( nově ) lepící. Tyto pěny se liší svými vlastnostmi a kvalitou. Veřejným tajemstvím je, že mnoho výrobců v honbě za nízkou cenou, plní pěny brčkové ( sprej ) nižší kvalitou pěny než pistolové. Je dokonce znám kontroverzní skandál s údajně menším naplněním dózy pěny, než udával obal. PU pěna brčková je většinou prodávána v drogeriích, stavebninách a hobymarketech kutilům. Běžný spotřebitel kvalitu náplně těžko posoudí, neboť nemá srovnání s profesionální pěnou. Nejnižší kvalitu může mít PU pěna výplňová, není zde požadavek na hustou strukturu, lepivost a rychlou řezatelnost, což jsou přesně požadavky profesionálů – montážních firem, které montují dveře a okna. Pěna studniční je také pěnou výplňovou s aditivem, které zajišťuje menší nasákavost montážní pěny vodou. Používá se na výplně a utěsnění odpadů a kanalizací, studničních skruží a podobných instalací. Další modifikací montážní pěny je pěna nízkoexpanzní. Zde je skutečně dominantním požadavkem důraz na minimální roztažnost pěny bezprostředně po instalaci. Tyto montážní pěny se používají především na montáže obložkových zárubní a okenních parapetních desek. Další montážní pěnou je protipožární varianta. Zde se jedná o značení hořlavosti B1, snížená hořlavost je třída B2, běžná montážní pěna je třídy B3. Montážní protipožární pěna je vyžadována v projektech pro určité specifické montáže, které jsou požadovány projektantem, investorem či dokonce vyplývají přímo z normy.