KATEGORIE PRODUKTŮ

PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 14mm

Více informací o sekci PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 14mm
Cena bez DPH: 245,00 Kč
Cena s DPH: 296,45 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 245,00 Kč
Cena s DPH: 296,45 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 245,00 Kč
Cena s DPH: 296,45 Kč
DETAIL PRODUKTU


PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 14mm

Obkladové palubky


Palubky pro vnitřní oklad


        Pro vnitřní instalace, zejména obklady zdí a podhledů se používají palubky menších tlouštěk. Nejčastěji palubky silné 12,5 mm, které jsou dnes nejpoužívanější v interiérech. Setkáváme se však také s palubkou, která má jen 9 mm tloušťky. Tyto palubky však mají minimální užitnou hodnotu a trvanlivost, spoření tímto směrem nedoporučujeme.

 

Palubky pro venkovní obklad


        Pro použití v exteriéru je vhodná palubky 14 až 19 mm silná. Na podhled, který je vyvěšen na krokvích je důležité, jak daleko od sebe krokve jsou. Při běžné vzdálenosti 80 až 120 cm je správnou volbou palubka silná 19 mm. U menších roztečí je možno použít palubky slabší. Pokud je podhled nejdříve zaklopen prkny či OSB deskou, postačí palubky síly 14 mm. Pokud pro instalace použijete slabších palubek, vystavujete se problému s kroucením a životností instalací.

 

Zatížení palubek povětrnostními vlivy


        Palubky na štíty vyžadují stejné parametry materiálů. Zde se však také zaměřujte na kvalitu použitých nátěrových materiálů. Štít orientovaný na severní a zejména západní světovou stranu, je vystaven extrémní zátěži. V našich zeměpisných šířkách se ve většině případů přižene nečas ze západu, řidčeji ze severu. Vítr s vodou, kroupy a sníh bičují obklady a fasádu z této světové strany. Pokud si tedy chcete ušetřit práci již zpočátku, potom používejte kvalitní nátěrové materiály a západní stranu natírejte více vrstvami, určitě se Vám to vyplatí. Zadní stranu palubky doporučujeme natřít alespoň jednou.

Tvary palubek jsou mnohé. Ty nejznámější jsou KLASIK, SOFT nebo SOFTLINE, TATRAN, srubové palubky, skosené, oboustranné...

 

Palubka obkladová smrk klasik

          

Palubka obkladová soft detail

Palubka obkladová klasik detail   Palubka obkladová SOFT detail

 

 

 

Zde se můžete podívat na fota palubek sestavených do sestav tak, aby jste se mohli rozhodnou, jaké si pořídíte.

 

Jako první níže vidíte palubky SOFT nebo také SOFTLINE

Palubky obkladové soft sestava  Obkladové palubky soft sestava Palubky obkladové soft sestava