KATEGORIE PRODUKTŮ

PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 12,5mm

Více informací o sekci PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 12,5mm
Cena bez DPH: 209,00 Kč
Cena s DPH: 252,89 Kč
DETAIL PRODUKTU
Cena bez DPH: 209,00 Kč
Cena s DPH: 252,89 Kč
DETAIL PRODUKTU


PALUBKY OBKLADOVÉ klasik TL 12,5mm

Naše firma se dlouhodobě zabývá prodejem kvalitních, zejména severských palubek 

 ( smrk ze seveských destinací ) , od předních evropských výrobců. Palubky Vám nabízíme na 3000 m2 našich prodejních skladů Na Blalonce v Příbrami, které jsou součástí průmyslové zóny. Neustálou kontrolou kvality výrobků a porovnáváním s cenovou hladinou konkurence, jsme schopni nabídnout maximální užitnou hodnotu pro Vaši stavbu. Naše palubky jistě ocení ti, kteří hledají za své finance kvalitní a cenově výhodný produkt, který svou přírodní přirozenou krásou jistě předčí neosobní umělé materiály. Neboť nám již Příbram začíná být malá, otevřeme v blízké době další prodejny v Českých Budějovicích, na Kladně, v Husinci u Prachatic a Čimelicích. PALUBKY CENÍK.


Palubky a jejich užití

 

Palubky mají velice široké využití. Jsou užívány již mnoho let pro rozmanité stavby a doplňkové konstrukce. Jejich využití zvládne po krátké instruktáži většina průměrně zručných kutilů. Palubky lze použít na obklady venkovní a vnitřní, záklopy půdní a střešní, obložení podhledů a štítů, fasády, částečně zaklopených stěn, či zahradních chatky. Palubky jsou také polotovarem na výrobu úlů, které naši včelaři požívají pro ubytování svých včelstev. Psovodi také dopřávají teplejšího zimního bydlení svým huňatým kamarádům v psích boudách z palubek. Někdy se palubky také používají místo plotovek na konstrukci plotů, není to použití běžné, ale výsledný estetický efekt nemusí být špatný.

 


Palubky - vady palubek


Palubky se rozdělují do několika kvalitativních tříd. Kvalitu určuje několik parametrů. Jedná se o kvalitu tvaru palubky, opracování dřeva ( těla palubky ), kvalita a pevnost pera a drážky palubky. Na straně druhé je to množství a typy vad na palubce. Vady jsou především tyto - zbarvení palubky ( zamodrání ), hniloba ( tvrdá či měkká ), smolnice, suky ( vypadavé ), praskliny podélné, tvarové nedokonalost palubky ( tvarové nadokonalosti ).

 

Dále by Vás mohlo zajímat - BARVY, OSB desky, vruty

 


Palubky 12x96 A/B smrk klasik

Palubky tloušťky 12mm se pužívají především v interéru


Palubky tloušťky 12mm se používají především do interiéru. Jsou z nich realizovány podhledy a obklady stěn, které se poté ošetřují zejména laky, vosky a oleji. Tyto palubky by při použití v exteriéru měli problém s životností pro svoji omezenou sílu. Mohlo a pravděpodobně i docházelo k praskání a degradaci dřevní hmoty.

 


Palubky 12x96 C smrk klasik


Palubky v kvalitě C, jsou levnější alternativou kvality A/B. Mají povoleny vady, zejména se můžete setkat v vypadavým sukem.
 

 

Pro bližší technické informace klikněte zde.